Casa Berto Villa

  • 60 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum

Casa Berto Villa Siena med 2 sovrum, som ligger 4 km från Piazzo del Campo, erbjuder bordtennis för aktiva gäster. Villan med 1 badrum, som ligger inom 10 minuters bilresa från Katedralen i Siena, erbjuder WiFi och en parkering.

I badrummet finns även en dusch.

Här finns matplats med köksutrustning, såsom kylskåp, ugn och köksredskap.

Bland de närliggande kulturella sevärdheterna finns Nationalmuseet för etruskisk arkeologi, som ligger 3 km från villan. Detta boende ligger inom 15 minuters bilresa från San Cristoforo-kyrkan. Järnvägsstationen Siena är belägen ungefär 4 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Casa Berto Villa Siena
Casa Alfredo
Mobilpris

Casa Alfredo

10
Exceptionellt 3 recensioner
35 m från boendet
USD 173 USD 156
per natt
Casa Attilio
Mobilpris

Casa Attilio

9.8
Exceptionellt 7 recensioner
43 m från boendet
USD 247 USD 222
per natt
Holiday Home Casino Di Lecceto By Interhome
Mobilpris

Holiday Home Casino Di Lecceto By Interhome

9.0
Utmärkt 2 recensioner
1.3 km från boendet
USD 465 USD 419
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    84 km

    Tågstationer

    Siena train station
    4,5 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Bordtennis

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Vattenrutschkanor
    • Lekplats för barn

    Fritid

    • Grill faciliteter

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Trädgårdsmöbler

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 20:00
    Utcheckning: senast 10:00
    LicensnummerIT052032C2AQC9424Q
    Vanliga frågor
    • Hur mycket kostar det att bo i Casa Berto Villa?
      Priset för en natts vistelse på Casa Berto Villa är 214€.
    • Vem besöker Casa Berto Villa oftast?
      Gäster med barn brukar föredra Casa Berto Villa, men alla gäster är välkomna.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    84 km

    Tågstationer

    Siena train station
    4,5 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Casa Berto Villa Siena

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng